Connect with us

NEWS

Niepokojące doniesienia o wyborach prezydenckich. Lech Wałęsa reaguje: Ostrzegałem!

Published

on

Niepokojące doniesienia o wyborach prezydenckich. Lech Wałęsa reaguje: Ostrzegałem!

Okazuje się, że w dwóch komisjach wyborczych zamieniono wyniki Rafała Trzaskowskiego z wynikami Karola Nawrockiego. W wyniku błędów Trzaskowski wypadł gorzej od swojego rywala, choć tak naprawdę był zwycięzcą w obu komisjach. Doniesienia te oburzyły byłego prezydenta. – To należy sprawdzić, rozstrzygnąć i ukarać! – apeluje Lech Wałęsa.

Pomylili wyniki głosowania

Podczas ustalania wyników głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 13 w Mińsku Mazowieckim popełniono poważny błąd. W protokole znalazły się błędne dane – zamieniono wyniki kandydatów na prezydenta, przez co wybory w komisji wygrał kandydat PiS, a przegrał kandydat KO. Okazuje się, że było odwrotnie… Według rzeczywistego wyniku głosowania: Rafał Trzaskowski otrzymał 611 głosów (62,73%), Karol Tadeusz Nawrocki – 363 głosy (37,27%). – Przewodniczący komisji przyznał, że popełnił błąd przy wypełnianiu protokołu. Pozostali członkowie komisji (łącznie 9 osób) nie zgłosili żadnych nieprawidłowości. Sprawa może zostać skierowana do prokuratury – dodano.

Podobny błąd wystąpił w obwodowej komisji wyborczej nr 95 przy ul. Stawowej w Krakowie, która odwrotnie przydzieliła głosy oddane w drugiej turze wyborów prezydenckich, co spowodowało, że wygrał tam Nawrocki, chociaż powinien był wygrać Trzaskowski. Okręgowa Komisja Wyborcza w Krakowie prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

ABW sprawdza podejrzane zgłoszenie

Jednocześnie okazało się, że obwodowe komisje wyborcze weryfikowały osoby, które głosowały poza miejscem zamieszkania, korzystając z niezweryfikowanego, nieoficjalnego zgłoszenia. Na wniosek posła Romana Giertycha Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła weryfikację informacji o sprawdzaniu zaświadczeń wyborczych za pomocą zgłoszenia – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, szefa MSWiA Jacek Dobrzyński.

Wałęsa apeluje: Zbadać i ukarać!

Niepokojące doniesienia o wyborach prezydenckich, które odbyły się 1 czerwca, skłoniły byłego prezydenta Lecha Wałęsę do napisania poruszającego oświadczenia. – Ostrzegałem, ale mnie nie posłuchaliście! Proszę, posłuchajcie tym razem – tak były polityk rozpoczął swój wpis na Facebooku. – W sposób zorganizowany zebrano około 600 tysięcy głosów w całym kraju, stosując różne sztuczki. Te sztuczki trzeba rozszyfrować. Zorganizowane grupy w wielu miejscach w kraju, naprzemiennie, aktywnie brały w tym udział. Musimy je złapać z zainstalowanych kamer i zachęcić do mówienia prawdy szybkimi zdaniami. Te grupy brały też udział w głosowaniach wielokrotnie. Pytanie, jak to jest możliwe i czy zawsze pod tym samym nazwiskiem, pod innym adresem. To należy sprawdzić, rozstrzygnąć i ukarać! – czytamy w oświadczeniu Lecha Wałęsy.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

NEWS2 hours ago

Roman Kosecki zepchnął Roberta Lewandowskiego z góry. Tomasz Hajto nie wytrzymał. Musiał zareagować w ten sposób

NEWS2 hours ago

Młody fan nie mógł powstrzymać łez, gdy spotkał Jakuba Błaszczykowskiego! Były kapitan reprezentacji Polski wykazał się świetnym zachowaniem.

NEWS3 hours ago

Znany politolog podsumowuje wybory: Te wybory to największa sensacja polskiej polityki

NEWS3 hours ago

ELON MUSK DESTROYS THE EARTH: Tesla’s First-Ever Aircraft Takes Flight—A Shocking Leap into the Future of Aviation! Is This the Beginning of a Revolutionary New Era, or a Dangerous Gamble? Fans and Critics Are Left Stunned as Musk Unveils His Most Ambitious Project Yet. What Does This Groundbreaking Flight Mean for the Future of Tesla, SpaceX, and the World? Prepare for a Thrilling, Jaw-Dropping Moment That Could Forever Change the Way We Think About Transportation and Technology!”

NEWS7 hours ago

10 Minutes Ago: U.S. President Donald Trump Has Officially Resigned from Office After This Happened…

NEWS7 hours ago

Iga Świątek jest boleśnie szczera w TVN. Z tym zmaga się gwiazda światowego tenisa każdego dnia

NEWS7 hours ago

Trzech młodych ludzi zaginęło w Tatrach. Po kilku godzinach policja opublikowała komunikat

NEWS7 hours ago

19-latek pływał przy autostradzie. Doszło do tragedii

NEWS7 hours ago

Trzaskowski nie ma szans w 2030? Nawet wyborcy KO mówią „NIE”!

NEWS7 hours ago

Zaskakujący wpis Tuska. Porównuje Iran do Polski

NEWS7 hours ago

Minister Pełczyńska-Nałęcz „równa” rząd Tuska. Co na to premier?

NEWS7 hours ago

Opole 2025. Urbaniak, Zawiałow i Łazuka w Alei Gwiazd! Emocje, owacje i… jazzowy banger!

Copyright © 2025 Boverg